W

Wielkanocny Leśny Mech – bez miksera – Tort szpinakowy z wegańską bitą śmietaną

Wielkanocny Leśny Mech - bez miksera - Tort szpinakowy z wegańską bitą śmietaną

Ciasto Leśny Mech, czyli Ciasto szpinakowe (lub jak kto woli – Ciasto ze szpinakiem) stało się popularne kilka lat temu. Pierwszy przepis jaki próbowałam, dostałam od Sąsiadki (wycięty z jakiejś gazety). Ciasto na zdjęciach wyglądało super, ale smak, składniki i sposób przygotowania nie do końca mi odpowiadały. Zaczęłam więc kilka lat temu opracowywać swój przepis na Ciasto Leśny Mech.

Ciasto z jednej z moich początkowych wersji od razu zrobiło furorę. Pomimo, że mówiłam, że przepis jeszcze jest w trakcie dopracowywania, wiele osób prosiło mnie o niego. Pamiętam, że zrobiłam torcik szpinakowy na urodziny córci i zaniosłam do przedszkola. Panie w przedszkolu ciastem się bardzo zachwycały. Mówiły, że takiego dobrego jeszcze nie jadły (a ciasto “Leśny Mech” było im już znane). Niestety mi ciągle coś w nim nie pasowało (ta dusza perfekcjonistki… ehh… ) i przez to nie chciałam przepisem dzielić się z Wami. Napiekłam się tych ciast szpinakowych tyle, że w pewnym momencie nie mogłam już na nie patrzeć 🙂 Zatrzymałam się na pewnym etapie i odstawiłam ten temat na długi czas.

Rok temu, przed świętami wielkanocnymi podjęłam decyzję, że zrobię ciasto szpinakowe, ale całkiem inaczej jak dotychczas – zrobię je moją ulubioną metodą, czyli w wersji bez miksera. W końcu na święta zawsze jest tyle gotowania… Ponieważ jednym z moich gości była osoba niejedząca nabiału w takiej “surowej” wersji (bita śmietana), postanowiłam, że moje ciasto ze szpinakiem podam z wegańską bitą śmietaną, czyli śmietaną ubitą z mleka kokosowego. Wy oczywiście możecie ubić zwykłą kremówkę z łyżką cukru pudru.

Poniższy przepis na “Wielkanocny Leśny Mech – bez miksera” nie jest tym, który opracowywałam tyle miesięcy. To jest szybsza i łatwiejsza wersja, bo ciasto miesza się łyżką. Jedynie szpinak należy zblendować ręcznym blenderem. Jest to wersja z innymi dodatkami. Wersję ostateczną i dopracowaną podam, jak już będę jej w 100% pewna 😀

Póki co, zapraszam na szybką, świąteczną wersję ciasta ze szpinakiem, czyli na “Wielkanocny Leśny Mech – bez miksera“. Na inne ciasta bez miksera zapraszam tutaj.

 

Oceń przepis!
Średnia: 5,00 (87 głosów) 87 głosy, średnia: 5,00 z 587 głosy, średnia: 5,00 z 587 głosy, średnia: 5,00 z 587 głosy, średnia: 5,00 z 587 głosy, średnia: 5,00 z 5
Opcja dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ.

Dodaj komentarz

Masz konto? Zaloguj się. Chcesz założyć konto? Zarejestruj się!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *