W

Wielkanocny Leśny Mech – bez miksera – Tort szpinakowy z wegańską bitą śmietaną

Wielkanocny Leśny Mech - bez miksera - Tort szpinakowy z wegańską bitą śmietaną

Ciasto Leśny Mech, czyli Ciasto szpinakowe (lub jak kto woli – Ciasto ze szpinakiem) stało się popularne kilka lat temu. Pierwszy przepis jaki próbowałam, dostałam od Sąsiadki (wycięty z jakiejś gazety). Ciasto na zdjęciach wyglądało super, ale smak, składniki i sposób przygotowania nie do końca mi odpowiadały. Zaczęłam więc kilka lat temu opracowywać swój przepis na Ciasto Leśny Mech.

Ciasto z jednej z moich początkowych wersji od razu zrobiło furorę. Pomimo, że mówiłam, że przepis jeszcze jest w trakcie dopracowywania, wiele osób prosiło mnie o niego. Pamiętam, że zrobiłam torcik szpinakowy na urodziny córci i zaniosłam do przedszkola. Panie w przedszkolu ciastem się bardzo zachwycały. Mówiły, że takiego dobrego jeszcze nie jadły (a ciasto “Leśny Mech” było im już znane). Niestety mi ciągle coś w nim nie pasowało (ta dusza perfekcjonistki… ehh… ) i przez to nie chciałam przepisem dzielić się z Wami. Napiekłam się tych ciast szpinakowych tyle, że w pewnym momencie nie mogłam już na nie patrzeć 🙂 Zatrzymałam się na pewnym etapie i odstawiłam ten temat na długi czas.

Rok temu, przed świętami wielkanocnymi podjęłam decyzję, że zrobię ciasto szpinakowe, ale całkiem inaczej jak dotychczas – zrobię je moją ulubioną metodą, czyli w wersji bez miksera. W końcu na święta zawsze jest tyle gotowania… Ponieważ jednym z moich gości była osoba niejedząca nabiału w takiej “surowej” wersji (bita śmietana), postanowiłam, że moje ciasto ze szpinakiem podam z wegańską bitą śmietaną, czyli śmietaną ubitą z mleka kokosowego. Wy oczywiście możecie ubić zwykłą kremówkę z łyżką cukru pudru.

Poniższy przepis na “Wielkanocny Leśny Mech – bez miksera” nie jest tym, który opracowywałam tyle miesięcy. To jest szybsza i łatwiejsza wersja, bo ciasto miesza się łyżką. Jedynie szpinak należy zblendować ręcznym blenderem. Jest to wersja z innymi dodatkami. Wersję ostateczną i dopracowaną podam, jak już będę jej w 100% pewna 😀

Póki co, zapraszam na szybką, świąteczną wersję ciasta ze szpinakiem, czyli na “Wielkanocny Leśny Mech – bez miksera“. Na inne ciasta bez miksera zapraszam tutaj.

 

Oceń przepis!
Średnia: 5,00 (158 głosów) 158 głosy, średnia: 5,00 z 5158 głosy, średnia: 5,00 z 5158 głosy, średnia: 5,00 z 5158 głosy, średnia: 5,00 z 5158 głosy, średnia: 5,00 z 5
Opcja dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ.
Loading...

Dodaj komentarz