D

Drożdżówki z borówkami, czyli Jagodzianki z borówkami

Drożdżówki z borówkami, czyli Jagodzianki z borówkami

Mięciutkie, wilgotne, pyszne Drożdżówki z borówkami z lukrem. Po kilku tygodniach prób udało mi się w końcu opracować idealny, własny przepis na drożdżówki, który zamieszczam poniżej. Sekretem idealnych drożdżówek są żółtka, ubijanie ich na początku z cukrem na puszystą, jasną masę, a następnie odpowiednie wyrobienie ciasta.

Początkowo wyrabiałam wszystko razem, przez co ciasto nie było tak mięciutkie i delikatne (jak to robię w przypadku “Wieńca drożdżowego z makiem” – ale w jego przypadku mamy dużo wilgotnego nadzienia, więc to ono gra pierwsze skrzypce i nie ma potrzeby koncentrować się się na cieście).

Odradzam również przepisy zawierające wyłącznie całe jaja. Używanie całych jaj np. w przypadku ciasta kruchego powoduje, że staje się ono twardsze i dlatego do ciast kruchych powinno się dawać samo żółtko (a jeszcze lepiej wcześniej ugotowane na twardo). Niestety nie udało mi się znaleźć podobnych informacji w przypadku ciasta drożdżowego, ale moje własne doświadczenia to potwierdziły.

Drożdżówki z całymi jajami wychodziły po upieczeniu twarde i suche. Kluczowa jest również temperatura piekarnika i czas. Ja początkowo piekłam przez 15 minut. Ale uważam, że tak długi czas jest zdecydowanie za długi na takie małe bułeczki. Dlatego swoje zaczęłam piec 12-13 minut, tylko do zezłocenia. Drożdżówki z borówkami piekę w temperaturze ok. 185-190ºC.

Przepis na prawdziwe Jagodzianki, czyli drożdżówki z jagodami znajdziecie tutaj.

Oceń przepis!
Średnia: 0,00 (0 głosów) 0 głosy, średnia: 0,00 z 50 głosy, średnia: 0,00 z 50 głosy, średnia: 0,00 z 50 głosy, średnia: 0,00 z 50 głosy, średnia: 0,00 z 5
Opcja dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ.

Dodaj komentarz

Masz konto? Zaloguj się. Chcesz założyć konto? Zarejestruj się!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *