Site icon Moja Delicja

Drożdżówki z borówkami, czyli Jagodzianki z borówkami

Drożdżówki z borówkami, czyli Jagodzianki z borówkami
FULL
☆ DODAJ DO ULUBIONYCH
Komentarze

Mięciutkie, wilgotne, pyszne Drożdżówki z borówkami z lukrem. Po kilku tygodniach prób udało mi się w końcu opracować idealny, własny przepis na drożdżówki, który zamieszczam poniżej. Sekretem idealnych drożdżówek są żółtka, ubijanie ich na początku z cukrem na puszystą, jasną masę, a następnie odpowiednie wyrobienie ciasta.

Początkowo wyrabiałam wszystko razem, przez co ciasto nie było tak mięciutkie i delikatne (jak to robię w przypadku “Wieńca drożdżowego z makiem” – ale w jego przypadku mamy dużo wilgotnego nadzienia, więc to ono gra pierwsze skrzypce i nie ma potrzeby koncentrować się się na cieście).

Odradzam również przepisy zawierające wyłącznie całe jaja. Używanie całych jaj np. w przypadku ciasta kruchego powoduje, że staje się ono twardsze i dlatego do ciast kruchych powinno się dawać samo żółtko (a jeszcze lepiej wcześniej ugotowane na twardo). Niestety nie udało mi się znaleźć podobnych informacji w przypadku ciasta drożdżowego, ale moje własne doświadczenia to potwierdziły.

Drożdżówki z całymi jajami wychodziły po upieczeniu twarde i suche. Kluczowa jest również temperatura piekarnika i czas. Ja początkowo piekłam przez 15 minut. Ale uważam, że tak długi czas jest zdecydowanie za długi na takie małe bułeczki. Dlatego swoje zaczęłam piec 12-13 minut, tylko do zezłocenia. Drożdżówki z borówkami piekę w temperaturze ok. 185-190ºC.

Przepis na prawdziwe Jagodzianki, czyli drożdżówki z jagodami znajdziecie tutaj.

Exit mobile version