S

Surowa tarta z malinami – bez glutenu, bez mąki, bez cukru, bez nabiału

Surowa tarta z malinami - bez glutenu, bez mąki, bez cukru, bez nabiału

Surowa tarta z malinami to wegańska tarta bez pieczenia, którą wykonuje się z surowych produktów, takich jak orzechy, płatki, bakalie. Tarta jest bez dodatku rafinowanego cukru, bez glutenu (jeśli wykorzystacie bezglutenowe płatki owsiane), bez nabiału, bez mąki. Spód do tarty przygotowany jest ze zmiksowanych orzechów włoskich, płatków owsianych, łyżki kakao i suszonych owoców, takich jak suszone śliwki, suszone morele i suszone daktyle.

Nadzienie tarty to zmiksowane mrożone maliny z namoczonymi orzechami nerkowca (oczywiście w sezonie możecie użyć świeżych malin). Spód do tarty oraz orzechy nerkowca można przygotować wieczorem, a na drugi dzień położyć krem. Do przygotowania tego zdrowego deseru należy użyć namoczonych wcześniej bakalii. Najlepiej wieczorem zalać bakalie wodą i moczyć całą noc.

Jeśli nie chcecie jednak tyle czekać, możecie bakalie zalać wodą, pogotować z 5 minut na małym ogniu pod przykryciem, a następnie ostudzić i odcedzić (dotyczy to zarówno nerkowców, jak i suszonych owoców). Aby ciasto było sztywne i gładko się kroiło na kawałki, powinno je się chłodzić w zamrażarce. Ja jednak w zamrażarce miejsca nie miałam, więc swoje tarty chłodziłam w lodówce.

Przyznam się szczerze, że po raz pierwszy robiłam tzw. “surowe ciasto”. Samo słowo “surowe” skutecznie mnie odstraszało i nie wiem czemu, nie docierało do mnie, że nie ma tam żadnych surowych składników, których na surowo się nie jada. Dlatego dość długo do ciast wegańskich nie umiałam się przekonać. Jednak jakież było moje zdziwienie, kiedy skosztowałam tego deseru 🙂 Pychotka 🙂 Jedynie co może przeszkadzać, to niezbyt gładki krem, który ma strukturę grudkową. 

Oceń przepis!
Średnia: 5,00 (5 głosów) 5 głosy, średnia: 5,00 z 55 głosy, średnia: 5,00 z 55 głosy, średnia: 5,00 z 55 głosy, średnia: 5,00 z 55 głosy, średnia: 5,00 z 5
Opcja dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ.
Loading...

Dodaj komentarz