F

Fit placki, czyli zdrowe placuszki z banana i płatków owsianych

Fit placki, czyli zdrowe placuszki

Pysze, pożywne i zdrowe. Fit Placki, czyli fit placuszki z banana i płatków owsianych. Podane z jogurtem naturalnym, świeżymi owocami i syropem klonowym. To idealny początek dnia dla każdego.

Dzieciaki spałaszują, aż im się uszy będą trzęsły 🙂 , a my nie będziemy mieć wyrzutów sumienia. Takie Fit Placki to nic innego jak porcja owsianki tylko trochę w innej formie. Placuszki są bez mąki i smażone prawie bez tłuszczu.

Z poniższych proporcji wychodzą dwie porcje placuszków. W zależności od tego jakie mleko użyjecie do placuszków oraz czy będziecie smażyć od razu, ciasto będzie mniej lub bardziej gęste.

Na mleku krowim, smażone od razu – ciasto jest dość rzadkie. Natomiast kiedy używam mleka z nerkowców bardzo szybko masa gęstnieje. Na poniższych filmie używałam właśnie mleka z nerkowców – stąd taka gęsta masa. Ja jej akurat nie rozrzedzałam, ale można dodać więcej mleka lub nawet łyżkę jogurtu, aby masę trochę rozluźnić.

Po inne przepisy na Placki zapraszam tutaj, a przepisy na pozostałe Zdrowe Dania znajdziecie tu.

Oceń przepis!
Średnia: 5,00 (2 głosów) 2 głosy, średnia: 5,00 z 52 głosy, średnia: 5,00 z 52 głosy, średnia: 5,00 z 52 głosy, średnia: 5,00 z 52 głosy, średnia: 5,00 z 5
Opcja dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ.
Loading...

Dodaj komentarz