N

Naleśniki ze szpinakiem – Dlaczego już zawsze będziesz korzystać z tego przepisu na Naleśniki ze szpinakiem

Naleśniki ze szpinakiem i fetą

Jadłam kiedyś przepyszne empanady ze szpinakiem i fetą. Koniecznie chciałam odtworzyć smak nadzienia, by móc z nim przyrządzić Naleśniki ze szpinakiem i fetą.

Przepisów bowiem na Naleśniki ze szpinakiem jest cała masa. Przetestowałam sporo, ale żaden nawet nie był bliski smakowi, jaki oczekiwałam. W większości przypadków do nadzienia dodawana była duszona cebula lub duszony czosnek, lub nawet jedno i drugie.

Jeśli zdążyliście już mnie poznać, wiecie, że nie interesuje mnie, aby mieć na blogu przepis dla samego jego posiadania. Dla mnie liczy się smak! I ma to być smak wyjątkowy, najlepszy, jaki w danym momencie jest do uzyskania. Nauczona filozofii kuchni włoskiej, która stawia na małą ilość składników, ale za to najwyższej jakości postawiłam – jak to zwykle bywa – przygotować swoją wersję na Naleśniki ze szpinakiem i fetą.

Odkryłam, iż najlepszy smak nadzienia uzyskamy, smażąc odmrożony szpinak w liściach na oliwie dobrej jakości, aromatyzowanej tylko ząbkiem czosnku. Ząbek czosnku obieramy i nagniatamy delikatnie trzonkiem noża (choć wiem, że niektórzy szefowie kuchni nagniatają bez obierania, twierdząc iż w łupienie też jest dużo smaku). Chodzi tylko o to, aby się otworzył i nadał aromatu oliwie. Nie chcemy go bowiem w nadzieniu. Do tego odrobina soli (pamiętając, że feta jest słona) i świeżo mielony czarny pieprz.

Równie ważna w nadzieniu do Naleśników ze szpinakiem jest Feta, jakiej użyjemy. Powinna to być oryginalna grecka feta, a nie jej podróbki. Prawdziwy ser Feta produkowany jest z mieszanki mleka owczego z mlekiem kozim lub tylko z mleka owczego. Jakiej fety ja używam, zobaczycie na poniższym filmiku.

W farszu do Naleśników ze szpinakiem ważny jest również stosunek fety do szpinaku. Tworząc przepis na Naleśniki ze szpinakiem i fetą początkowo dawałam pół opakowania, ale czegoś mi wówczas brakowało. Ostatecznie daję całe opakowanie sera feta, na całe opakowanie mrożonego szpinaku w liściach i jest to strzał w 10!

1.5 minutowy filmik – Kliknij i zobacz jakie to proste:

 

Idealne ciasto na naleśniki

Naleśniki ze szpinakiem i fetą to nie tylko nadzienie. To również idealnie przyrządzone ciasto na naleśniki.
Mało kto wie, ale ciasto na idealne naleśniki powinno odpocząć z 30 minut, aby gluten zawarty w mące mógł się uaktywnić. Dopiero potem rozrzedzamy ciasto wodą – i to wodą najlepiej gazowaną! Równie istotne w idealnych naleśnikach są proporcje mąki, mleka, jajek oraz odpowiednia konsystencja ciasta, która powinna być rzadka. Dzięki temu ciasto z łatwością rozprowadzi się po całej powierzchni patelni. Moje proporcje znajdziecie w przepisie poniżej.

Ponieważ Naleśniki ze szpinakiem i fetą podaje się po wcześniejszym podsmażeniu ich na patelni, same naleśniki powinny być smażone wyjątkowo nie na złoto, lecz na “blado” i to na bardzo małej ilości tłuszczu. Dopiero takie naleśniki nadziewamy farszem i złożone na ćwiartki podsmażamy na złoty kolor. Wszystkie szczegóły znajdziecie w krótkim filmiku powyżej.

Oceń przepis!
Średnia: 5,00 (1 głosów) 1 głos, średnia: 5,00 z 51 głos, średnia: 5,00 z 51 głos, średnia: 5,00 z 51 głos, średnia: 5,00 z 51 głos, średnia: 5,00 z 5
Opcja dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ.
Loading...

Dodaj komentarz