C

Ciasto szachownica – ciasto waniliowo-kakaowe – bez miksera

Ciasto szachownica - ciasto waniliowo-kakaowe - bez miksera

Moje dziecko po powrocie z przedszkola przyleciało do mnie i mówi: – “Mamusiu, we wtorek mamy Mikołajki na szachach, upieczesz mi jakieś ciasto? Bo każdy musi coś przynieść.”

Moja córcia chodzi bowiem na zajęcia z szachów do klubu szachowego. Zgodziłam się i pierwsze co przyszło mi do głowy, to upieczenia ciasta, które po przekrojeniu będzie wyglądać jak szachownica.

Ponieważ do świąt zostało już tylko kilka dni, a ja miałam masę spraw z tym związanych, nie chciałam spędzać dużo czasu na pieczeniu nieplanowanego ciasta. Postanowiłam zatem wykorzystać moją ulubioną metodę pieczenia ciast bez użycia miksera i w ten o to sposób powstał przepis na “Ciasto – szachownica“.

Ciasto szachownica to ciasto, które powstaje ze złożenia dwóch upieczonych keksówek tego samego ciasta waniliowego,  gdzie do jednej formy wmieszałam dodatkowo kakao. Warstwy waniliowo-kakaowe połączyłam dżemem iwszystko oblałam polewą czekoladową.

Oceń przepis!
Średnia: 0,00 (0 głosów) 0 głosy, średnia: 0,00 z 50 głosy, średnia: 0,00 z 50 głosy, średnia: 0,00 z 50 głosy, średnia: 0,00 z 50 głosy, średnia: 0,00 z 5
Opcja dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ.

Dodaj komentarz

Masz konto? Zaloguj się. Chcesz założyć konto? Zarejestruj się!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *