C

Ciasto szachownica – ciasto waniliowo-kakaowe – bez miksera

Ciasto szachownica - ciasto waniliowo-kakaowe - bez miksera

Moje dziecko po powrocie z przedszkola przyleciało do mnie i mówi: – “Mamusiu, we wtorek mamy Mikołajki na szachach, upieczesz mi jakieś ciasto? Bo każdy musi coś przynieść.”

Moja córcia chodzi bowiem na zajęcia z szachów do klubu szachowego. Zgodziłam się i pierwsze co przyszło mi do głowy, to upieczenia ciasta, które po przekrojeniu będzie wyglądać jak szachownica.

Ponieważ do świąt zostało już tylko kilka dni, a ja miałam masę spraw z tym związanych, nie chciałam spędzać dużo czasu na pieczeniu nieplanowanego ciasta. Postanowiłam zatem wykorzystać moją ulubioną metodę pieczenia ciast bez użycia miksera i w ten o to sposób powstał przepis na “Ciasto – szachownica“.

Ciasto szachownica to ciasto, które powstaje ze złożenia dwóch upieczonych keksówek tego samego ciasta waniliowego,  gdzie do jednej formy wmieszałam dodatkowo kakao. Warstwy waniliowo-kakaowe połączyłam dżemem iwszystko oblałam polewą czekoladową.

Oceń przepis!
Średnia: 5,00 (2 głosów) 2 głosy, średnia: 5,00 z 52 głosy, średnia: 5,00 z 52 głosy, średnia: 5,00 z 52 głosy, średnia: 5,00 z 52 głosy, średnia: 5,00 z 5
Opcja dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ.
Loading...

Dodaj komentarz