Proste beziki, czyli małe bezy. Szybko się pieką w przeciwieństwie do jednej, dużej bezy. Na dodatek 2 beziki przełożone bitą śmietaną i owocami stworzą mini torcik bezowy – idealny na jedną porcję. Odchodzi wówczas problem z kruszącą się bezą podczas krojenia kawałków w dużym torcie bezowym. Beziki najlepiej formować przy pomocy rękawa cukierniczego dobrej jakości. Jednorazowe lub z cienkiego materiału mogą pękać podczas wyciskania.

Beziki można formować na dwa sposoby: pełne lub prawie puste w środku. Pełne uzyskamy podczas dokładnego formowania, szprycując warstwy blisko siebie. Takie pełne beziki sprawdzą się kiedy chcemy serwować je jako samodzielne, pojedyczne ciastko – najczęściej jedzone w ręce. Będą mocne, cięższe i bardziej słodkie.

Jeśli chcemy wykorzystać beziki jako mini torciki, czyli przekładać dwa beziki kremem i owocami, polecam zrobić lżejszą wersję – czyli tzw. przeze mnie: “beziki oszukane” 🙂 Podczas szprycowania nie formuję ich dokładnie i nie wypełniam ich gęsto ubitą pianą. Dzięki temu po upieczeniu będą bardzo kruche, bardzo delikatne i po złożeniu będą łatwo kroiły się łyżeczką.

Po przełożeniu bitą śmietaną i owocami stworzą pyszny deser lekki jak chmurka 🙂 Zarówno w smaku, jak i w kaloriach. Niestety ta ich lekkość może przełożyć się na brak sytości, a to z kolei spowoduje, że sięgniecie po drugą porcję. Wówczas o zaoszczędzonych kaloriach nie będzie mowy 🙂 Drugą wadą tej wersji jest wyjątkowa kruchość i łamliwość. Należy po upieczeniu obchodzić się z nimi jak z jajkiem 🙂 Choć i tak wszystko zależy od tego, jak bardzo “puste” Wam wyjdą. Ponieważ z poniższego przepisu wychodzą dwie blachy bezików, polecam zrobić obie wersje i samemu sprawdzić, co nam bardziej odpowiada.

Do przełożenia bezików polecam bitą śmietanę z mascarpone i owoce w żelu z tego przepisu (możecie pominąć świąteczne przyprawy) lub zamiast owoców – pyszny krem lemon curd!

Oceń przepis!
Średnia: 0,00 (0 głosów) 0 głosy, średnia: 0,00 z 50 głosy, średnia: 0,00 z 50 głosy, średnia: 0,00 z 50 głosy, średnia: 0,00 z 50 głosy, średnia: 0,00 z 5
Opcja dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ.

Dodaj komentarz

Masz konto? Zaloguj się. Chcesz założyć konto? Zarejestruj się!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *