N

Najlepszy murzynek bez miksera

Po co się męczyć z wyciąganiem robotów kuchennych, jak można upiec pyszne ciasto bez nich? Przepis na ten murzynek jest w mojej rodzinie od lat. Moja Mama zawsze robiła go z użyciem miksera, więc i ja również tak go przygotowywałam.

Wychodził zawsze super, bez zakalca, puszysty, mięsisty i wilgotny. Ale gdy się się tylko wyprowadziłam na swoje, zaczęłam mieć z nim problemy. Co chwila zakalec. Oczywiście wg Męża, murzynek z zakalcem to najlepszy murzynek (i trudno się nie zgodzić, bo faktycznie ten obszar zakalcowaty był najpyszniejszy 🙂 ), ale moja dusza perfekcjonistki nie pozwoliła tego tak zostawić.

No i w końcu odkryłam moją recepturę – przepis na murzynek bez zakalca łyżką mieszany! Wystarczy tylko osobno wymieszać suche i mokre składniki łyżką, następnie je połączyć i hop do pieca. Tym sposobem od teraz zawsze wychodzi bez zakalca 🙂

Przepis na Ciasto Murzynek bez miksera jest przepisem idealnym dla wszystkich początkujących oraz dla osób z małą ilością czasu.

Tym, którzy są bardziej doświadczeni i mają bardziej wysublimowane kubki smakowe polecam przepis na “Najlepszy Murzynek na świecie” wykonany inną metodą (robiony mikserem), bardziej czasochłonną, ale gwarantującą, że Murzynek wyjdzie bardzo puszysty, delikatny, wilgotny, rozpływający się w ustach.

“Murzynek bez miksera” też jest dobry, ale ze względu na mieszanie łyżką, nigdy nie będzie tak delikatny jak ten, który zrobicie wg. tego przepisu.

murzynek-lyzka-mieszany

Oceń przepis!
Średnia: 5,00 (112 głosów) 112 głosy, średnia: 5,00 z 5112 głosy, średnia: 5,00 z 5112 głosy, średnia: 5,00 z 5112 głosy, średnia: 5,00 z 5112 głosy, średnia: 5,00 z 5
Opcja dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ.

Dodaj komentarz

Masz konto? Zaloguj się. Chcesz założyć konto? Zarejestruj się!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *