Site icon Moja Delicja

Najlepszy murzynek bez miksera

FULL
☆ DODAJ DO ULUBIONYCH
Komentarze

Po co się męczyć z wyciąganiem robotów kuchennych, jak można upiec pyszne ciasto bez nich? Przepis na ten murzynek jest w mojej rodzinie od lat. Moja Mama zawsze robiła go z użyciem miksera, więc i ja również tak go przygotowywałam.

Wychodził zawsze super, bez zakalca, puszysty, mięsisty i wilgotny. Ale gdy się się tylko wyprowadziłam na swoje, zaczęłam mieć z nim problemy. Co chwila zakalec. Oczywiście wg Męża, murzynek z zakalcem to najlepszy murzynek (i trudno się nie zgodzić, bo faktycznie ten obszar zakalcowaty był najpyszniejszy 🙂 ), ale moja dusza perfekcjonistki nie pozwoliła tego tak zostawić.

No i w końcu odkryłam moją recepturę – przepis na murzynek bez zakalca łyżką mieszany! Wystarczy tylko osobno wymieszać suche i mokre składniki łyżką, następnie je połączyć i hop do pieca. Tym sposobem od teraz zawsze wychodzi bez zakalca 🙂

Przepis na Ciasto Murzynek bez miksera jest przepisem idealnym dla wszystkich początkujących oraz dla osób z małą ilością czasu.

Tym, którzy są bardziej doświadczeni i mają bardziej wysublimowane kubki smakowe polecam przepis na “Najlepszy Murzynek na świecie” wykonany inną metodą (robiony mikserem), bardziej czasochłonną, ale gwarantującą, że Murzynek wyjdzie bardzo puszysty, delikatny, wilgotny, rozpływający się w ustach.

“Murzynek bez miksera” też jest dobry, ale ze względu na mieszanie łyżką, nigdy nie będzie tak delikatny jak ten, który zrobicie wg. tego przepisu..

Exit mobile version