R

Rodzynkowiec – ciasto z rodzynkami – duża blacha

Rodzynkowiec - ciasto z rodzynkami - duża blacha

Rodzynkowiec – ciasto z rodzynkami dla dorosłych na dużą blachę. Mięciutki i delikatny biszkopt kakaowy przełożony czekoladową masą budyniową, oblany grubą warstwą polewy czekoladowej z moczonymi w wódce rodzynkami. Przepyszne ciasto z charakterem. Taki tort czekoladowy, ale przygotowany na dużą blachę. Idealny na wszelkie imprezy, dla dużej liczby gości.

U nas królował na imprezie urodzinowej. Ciasto jest pyszne, ale sycące. To co zostanie – można zamrozić (najlepiej w kawałkach). Nam bardzo smakowały porcje wyciągnięte bezpośrednio z zamrażalnika i spożywane od razu. Taki rodzynkowiec nie jest zmrożony na kamień i można go od razu kroić widelcem.

My lubimy kiedy masa maślano-budyniowa nie zdąży zmięknąć. Wówczas mrożony rodzynkowiec, przypomina nam lodowe kanapki 🙂 Tak samo preferujemy rodzynkowca serwowanego prosto z lodówki, niż takiego “odstanego” w temperaturze pokojowej, kiedy to masa maślano-budyniowa mięknie. Wy oczywiście podajcie “Ciasto z rodzynkami” wedle Waszego gustu.

Po inne przepisy na Ciasta Czekoladowe, zapraszam tutaj.

Oceń przepis!
Średnia: 0,00 (0 głosów) 0 głosy, średnia: 0,00 z 50 głosy, średnia: 0,00 z 50 głosy, średnia: 0,00 z 50 głosy, średnia: 0,00 z 50 głosy, średnia: 0,00 z 5
Opcja dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ.
Loading...
  1. Zosia says:

    Zrobiłam na Sylwestra! Rodzinka zachwycona! Trochę duża porcja, jak na ograniczenia w ilości gości spowodowane pandemią, ale sprawdziłam Twój sposób na mrożenie tego ciasta. Faktycznie – rewelka. Chyba też wolimy takie z zamrażarki. Super!

Dodaj komentarz