B

Budyń jaglany waniliowy z białą czekoladą

Budyń jaglany waniliowy z dodatkiem białej czekolady, przekładany dżemem z czarnej porzeczki. Białej czekolady jest tylko 8 kostek, co daje dwie kostki na porcje 🙂 Budyń aromatyzuję laską wanilii, ale nie używam świeżej tylko korzystam z tych, które siedzą od dawna w moim cukrze waniliowym.

Ponieważ nie miałam żadnych owoców, swój budyń przełożyłam dżemem porzeczkowym. Polecam jednak wiśniowy lub malinowy, jeśli macie wybór, gdyż dżem porzeczkowy fajnie się sprawdza w towarzystwie bardzo słodkich składników, a ten budyń słodki nie jest. Osładza go tylko biała czekolada.

Budyń jaglany miksuje zwykłym blenderem ręcznym, tzw. “żyrafą” i otrzymuję dość gładką konsystencję.

Jeśli zastosujecie się dokładnie do moich wskazówek, nie powinniście mieć problemu z uzyskaniem gładkiego budyniu. Na problemy z miksowaniem wpływa m.in. wcześniejsze prażenie kaszy i gotowanie jej na sypko, i dlatego w przypadku budyniu, nie powinno się w ten sposób kaszy gotować.

Ważne jest również częste mieszanie w trakcie gotowania, co uwalnia skrobię i powoduje, że kasza robi się kleista (co również ułatwia nam uzyskanie gładszej struktury). Budyń jaglany jest dość sycący, dlatego proponuje rozłożyć go na 4 porcje.

Oceń przepis!
Średnia: 0,00 (0 głosów) 0 głosy, średnia: 0,00 z 50 głosy, średnia: 0,00 z 50 głosy, średnia: 0,00 z 50 głosy, średnia: 0,00 z 50 głosy, średnia: 0,00 z 5
Opcja dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ.

Dodaj komentarz

Masz konto? Zaloguj się. Chcesz założyć konto? Zarejestruj się!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *