Site icon Moja Delicja

Proste ciasto z makiem – bez miksera

FULL
☆ DODAJ DO ULUBIONYCH
Komentarze

W makowcach nigdy nie gustowałam (zresztą w makówkach również). Pamiętam, że już od dziecka omijałam ciasta makowe szerokim łukiem. Przed wszystkim dlatego, że były to ciasta bardzo wysuszone, a przez to mało smaczne. Gospodynie pewnie do serca brały sobie pieczenie do tzw. suchego patyczka i piekły tak długo, aż nie patyczek wychodził suchy (czyli bez surowego, mazistego ciasta), ale całe ciasto 🙂 No cóż…

Ciasta z makiem polubiłam dopiero, kiedy upiekłam swoje. Pierwszym wypiekiem makowym były drożdżówki z makiem. Maślane, wilgotne, pyszne. Pokochała je cała moja rodzinka. Niestety drożdżówki te mają jedną wadę: są bardzo czasochłonne i to powoduje, że nie lubię ich przygotowywać. Tym bardziej, że parę lat później upiekłam kolejne ciasto z makiem – “Wieniec drożdżowy z makiem“, który pobił drożdżówki i smakiem, i bardzo prostym, szybkim przygotowaniem.

Wieniec ten okazał się hitem i piekę go bardzo często. Stał się również ulubionym ciastem mojego męża. Do tego stopnia, że mając ostatnio na niego ogromną ochotę, postanowił go samodzielnie upiec i to 3 razy pod rząd (o rany, rany – było się czym dzielić :D). Właśnie po ostatnim makowcu została w lodówce otwarta puszka z makiem.

Postanowiłam ją wykorzystać i stworzyć nowy, własny przepis na “Proste ciasto z makiem – bez miksera“. Ciasto wyszło przepyszne. Sprężyste, wilgotne, mięciutkie. Banalnie proste i szybkie w przygotowaniu. Nie wymaga miksowania, ucierania, ubijania. Wystarczy tylko wymieszać łyżką składniki i upiec. Ciasto od razu trafiło do “Hitów Mojej Delicji“!

Exit mobile version