Site icon Moja Delicja

Wigilijny kompot dla dzieci

Wigilijny kompot dla dzieci
FULL
☆ DODAJ DO ULUBIONYCH
Komentarze

Kiedy byłam małym dzieckiem nie lubiłam wigilijnego kompotu z suszu. Prawdopodobnie dlatego, że robiony był głównie z suszonych śliwek, z ubogim dodatkiem reszty suszonych owoców. W zasadzie do tej pory w takim kompocie nie gustuję ale od czasu, kiedy spróbowałam wersji kompotu robionej w rodzinie mojej drugiej połowy, wiem, że kompot z suszu może być pyszny. Spróbujcie moich dwóch propozycji z zeszłego roku: “Wigilijnego kompotu z suszu” oraz “Wigilijnego kompotu z suszu z nutą cynamonu i pomarańczy” a przekonacie się o czym mówię. Obie wersje cieszą się sporym powodzeniem na zakończenie Wigilii i chętnie brane są dokładki.
Natomiast naszym małym pociechom proponuje lżejszą wersję kompotu. Wigilijny kompot dla dzieci z suszonymi morelami, rodzynkami i żurawiną, z dodatkiem świeżych winogron i skórki pomarańczowej, dosładzanego miodem do smaku.

Wigilijny kompot dla dzieci – Składniki:

(4-6 porcji)

 

Wigilijny kompot dla dzieci – Przygotowanie:

Winogrona umyć, przekroić* na połówki i wydrążyć pestki. Wrzuć do garnka razem z morelami, żurawiną i rodzynkami.
Z pomarańczy nożykiem do warzyw obrać skórkę najcieniej jak się da (bez białej błonki, która jest gorzka).
Dodać do garnka. Zalać wodą. Gotować na małym ogniu przez około 20 minut.
Gdy przestygnie dodać miód do smaku.
Przelać do szklanek, podawać bez skórki.

*krojenie winogron nie jest wymagane, ale jeśli zamierzacie poczęstować takim owocem swoją pociechę, lepiej pokroić i wydrążyć pestki. W przeciwnym razie nie podawajcie całych winogron małym dzieciom

Exit mobile version