Site icon Moja Delicja

Zdrowe batoniki czekoladowe bez cukru, bez glutenu i bez pieczenia

FULL
☆ DODAJ DO ULUBIONYCH
Komentarze

Moja 3-letnia córeczka dorosła już do momentu, kiedy zdążyła już zasmakować w słodkościach i się o nie dość często upominać. A ponieważ jestem przeciwniczką podawania dzieciom białego cukru oraz wszelkich sklepowych słodkości muszę przygotować słodkie przekąski osobiście. Wybieram do tego najzdrowsze przepisy. Ten przepis pochodzi z programu “Ugotuj mi Mamo!”.

Batoniki czekoladowe są przygotowane tylko ze zmielonych daktyli (co daje nam zdrową słodycz), orzechów laskowych, amarantusa (nazywanego “złotem inków”) oraz kakao lub karobu. Batoników się nie piecze. Są słodkie, czekoladowo-orzechowe, po prostu pyszne i zdrowe. Na dodatek są bez glutenu więc świetne dla dzieci uczulonych na gluten.
Polecam jako przekąskę dla naszych pociech, jak również dla nas samych.

Składniki:

(ok. 20 batoników)

*Karob jest zamiennikiem kakao, ale o specyficznym smaku. Osoby nie przyzwyczajone do niego, a chcące go użyć, niech użyją 1 łyżkę karobu i 2 łyżki kakao.

Przygotowanie:

Daktyle namoczyć i zostawić na noc (wody wlać tyle, aby przykryła tylko daktyle). Na drugi dzień zmiksować same daktyle na gładką i gęstą masę.
Przełożyć do miski, dodać kakao (lub kakao i karob), amarantus oraz posiekane orzechy laskowe.
Wyrobić. Gdyby ciasto było zbyt gęste można podlać wodą z moczenia daktyli.
Na blacie ułożyć arkusz papieru do pieczenia. Wyłożyć ciasto. Uformować placek. Przykryć drugim arkuszem papieru do pieczenia i rozwałkować na grubość ok. 5 milimetrów.
Powycinać prostokątne batoniki, owinąć w papier i wstawić do lodówki, aby lekko stwardniały.

Exit mobile version