Site icon Moja Delicja

Wigilijna zupa grzybowa czysta

Wigilijna zupa grzybowa czysta
FULL
☆ DODAJ DO ULUBIONYCH
Komentarze

Polska, tradycyjna zupa grzybowa podawana podczas Wigilii to zupa postna, klarowna, intensywna w smaku i niezabielaną śmietaną (choć w wielu domach spotyka się wersję ze śmietaną – i ja taką również preferuję). Najlepsza jest na prawdziwkach, czyli borowikach, które są słodsze od podgrzybków, lepsze gatunkowo i najbardziej cenione (zupa grzybowa na podgrzybkach zawsze wychodzi mi gorzka). Wybierając grzyby suszone w sklepie wybierajmy te jaśniejsze i te, które mają widoczne kapelusze. Jasna barwa grzybów suszonych świadczy o użyciu świeżego, dobrego surowca oraz starannemu przeprowadzeniu procesu suszenia. Im ciemniejsza barwa suszonych grzybów, tym gorszej jakości towar.

Wigilijna zupa grzybowa czysta” jest prosta w przygotowaniu. Wystarczy ugotować wywar z dużego pęczka włoszczyzny, zalać nim namoczone wcześniej, suszone grzyby i ugotować do miękkości.

Wigilijną zupę grzybową czystą można podawać z uszkami z farszem grzybowym, łazankami lub kluseczkami kładzionymi. Jeśli “Wigilijna zupa grzybowa czysta” będzie dla Was zbyt intensywna, możecie smak złagodzić słodką śmietanką i przygotować “Zupę grzybową zabielaną“.

Exit mobile version