Site icon Moja Delicja

Wielkanocne kurczaki z jajek

FULL
☆ DODAJ DO ULUBIONYCH
Komentarze

Wielkanocne kurczaki z jajek to prosta i świetna ozdoba Wielkanocnego stołu, którą możemy wykonać razem z naszymi pociechami. Na dodatek ozdoba jadalna (za wyjątkiem pieprzu) i zdrowa. Polecam na nadchodzące Święta!

Składniki:

 

Przygotowanie:

Jajka wkładamy do rondelka, zalewamy zimną wodą, zagotowujemy. Gotujemy na twardo (około 9 minut, licząc od zagotowania).
Odcedzamy, przelewamy zimną wodą. Zostawiamy w zimnej wodzie. Każde jajko obijamy o boki rondla i pozostawiamy w wodzie (dzięki temu zabiegowi zimna wodna dostanie się w pęknięcia i łatwiej nam będzie obrać jaja).
Dopiero teraz obieramy ze skorupek.

Nożem odkroić końcówkę jaja. Jeśli nie zobaczymy żółtka, to odkrojoną częścią stawiamy na desce (w przeciwnym razie postawić na odciętej drugiej końcówce jaja).

Drugi czubek jaja delikatnie nacinamy nożem tak, aby go zdjąć bez naruszania żółtka. Małym nożykiem wycinamy małe trójkąciki na brzegu, tworząc skorupkę. Jeśli uszkodzimy żółtko (lub żółtko straci kawałek czubka podczas odkrajania) spróbować go delikatnie wysunąć z białka, obrócić i włożyć z powrotem.

Na talerzyku układamy garść rukoli, a na niej ustawiamy jaja.
Każdemu kurczakowi robimy oczka z pieprzu (wykałaczką delikatnie zrobić otworki i wbić w nie ziarenko pieprzu).
Dziubek robimy z rzodkiewki (odcinamy cienki, czerwony czubek z rzodkiewki, tniemy na pół i wycinamy małe trójkąciki).

 

 


Exit mobile version