Site icon Moja Delicja

Ryż z duszonymi jabłkami z cynamonem i goździkami (danie w 10-15 minut)

Ryż z duszonymi jabłkami z cynamonem i goździkami

FULL
☆ DODAJ DO ULUBIONYCH
Komentarze

Miała być dzisiaj zupa pomidorowa z ryżem (a w zasadzie to z kaszą jaglaną, ale się skończyła 🙂 ) Wstawiłam zatem ryż i kiedy sięgnęłam do lodówki po zupę, okazało się że ktoś ją dzień wcześniej skonsumował i się do tego nie przyznał 😉

Stwierdziłam, że zrobię w takim razie szybki obiad na słodko (oczywiście bez dodatku białego cukru). Rzuciłam szybkim okiem po kuchni, zajrzałam do lodówki i tak powstał właśnie “Ryż z duszonymi jabłkami z cynamonem i goździkami”.

Jeśli należycie do tych, którzy za goździkami nie przepadają, to nie martwicie się, nie będą Wam przeszkadzać. Jabłka pokrojone w kostkę duszę na maśle z miodem, słodycz równoważę sokiem z cytryny, a całość aromatyzuję cynamonem i dwoma goździkami. Po 10 minutach mam mięciutkie, pyszne, aromatyczne jabłka, którymi przykrywam cynamonowy ryż z odrobiną słodkiej śmietanki.

“Ryż z duszonymi jabłkami z cynamonem i goździkami” to szybkie danie, które można podać na obiad czy deser, a także na śniadanie lub kolację. Sprawdzi się świetnie na codzień i od święta. Np. w okresie Bożego Narodzenia możemy podać na śniadanie.

Exit mobile version