Site icon Moja Delicja

Piersi z kaczki z sosem ze śliwek i żurawin

FULL
☆ DODAJ DO ULUBIONYCH
Komentarze

Piersi z kaczki są bardzo proste i szybkie do przygotowania. Do tego smaczne i efektowne. Są tanie, jeżeli kupicie całą kaczkę, co gorąco Wam polecam (koszt kaczki to ok. 8-9 zł/kg). Dzielenie kaczki na części nie jest trudne. Z całej, jednej kaczki wycinamy 2 nogi i dwie piersi ze skórą, a z tego co zostaje (korpus, 2 skrzydła, szyja i tłuszcz) robimy aromatyczny rosół z kaczki.

Aby przygotować piersi z kaczki, należy je najpierw obsmażyć na patelni (o technikach smażenia kaczki pisałam tutaj), a następnie włożyć do nagrzanego pieca na kilka minut. Potem koniecznie należy je zostawić, aby odpoczęły. Pozwala to ustabilizować soki w środku mięsa (kaczka pokrojona od razu po wyjściu z pieca straci swoje soki, a nam zależy aby je zachować).

Sekretem prawidłowo przygotowanej kaczki jest to, aby jej nie wysuszyć (czyli nie przeciągnąć). Wówczas będzie szara i gumowa. Kaczka powinna być soczysta i różowa w środku. Piersi z kaczki podaje z sosem ze śliwek i żurawin (przepis na sos do kaczki tutaj) w towarzystwie puree ziemniaczanego.

Exit mobile version