Site icon Moja Delicja

Pieczona papryka bez skórki

Pieczona papryka bez skóry. Papryka pieczona w piekarniku
FULL
☆ DODAJ DO ULUBIONYCH
Komentarze

Pieczona papryka w piekarniku. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale paprykę możemy bardzo łatwo pozbawić skórki. Paprykę wystarczy upiec w piekarniku, a nawet należy ją lekko przypalić. Przypalona skórka bowiem bardzo łatwo oddziela się od miąższu. Pieczoną paprykę bez skórki możemy wykorzystać np. do zapiekanki wegetariańskiej lub do Domowego Ajwaru, czyli pasty z pieczonej papryki i bakłażana.

Pieczona papryka – Składniki:

Pieczona papryka – Przygotowanie:

Piekarnik nagrzej do 180°C (grzałka góra-dół).
Papryki umyj, osusz. Odetnij główkę papryki wraz z ogonkiem.

Nożem wydrąż nasiona, usuń białe błonki i przetnij wydrążoną część na pół wzdłuż i raz jeszcze na pół, wzdłuż. Każdą ćwiartkę ułóż na blasze wyłożonej papierem do pieczenia – skórą do góry.
Wstaw do nagrzanego piekarnika i piecz około 30 minut. Skóra papryki powinna się wręcz przypalić.

Odcięte główki pozbaw ogonka, włóż do pojemnika, schowaj do lodówki  i używaj do kanapek (tych fragmentów nie piekę, wole je spożyć na świeżo).

Upieczone papryki wyciągnij z pieca i jeszcze gorące przełóż do woreczka strunowego. Szczelnie zamknij i odstaw do wystygnięcia. Dzięki zamknięciu gorących papryk w woreczku, skóra łatwo będzie odchodzić z ostudzonego warzywa.
Gdy papryka ostygnie, usuń skórę i odkrój wszelkie przypalenia miąższu (będzie ich nie wiele, ale są gorzkie, więc warto je odciąć).

 

 

 

Exit mobile version