M

Massaman Curry z wołowiną i batatami

Massaman Curry to klasyk kuchni tajskiej. Według źródeł Massaman Curry pochodzi już z 17/18 wieku, a pierwszym w historii zarejestrowanym przepisem na massaman curry był “Kurczak Massaman curry w gorzkim soku z pomarańczy” (“Chicken Massaman curry with bitter orange juice“).

Massaman Curry to pikantne danie pełne smaków i aromatów. Mieszają się w nim wszystkie znane nam smaki: ostry, słodki, gorzki, kwaśny i umami, i to właśnie dzięki temu, Massaman Curry znalazł miłośników na całym świecie 🙂 Jego głównym składnikiem jest tzw. “pasta massaman curry” przygotowywana od podstaw.

Ja poszłam na dość duże skróty i wykorzystałam gotową “Czerwoną tajską pastę curry” (najlepszy skład, godny polecenia ma ta pasta), którą wzbogaciłam o przyprawy charakterystyczne dla dania, ale w niej nie występujące: cynamon, kardamon i liść laurowy. Ponadto cechą charakterystyczną dania jest występowanie mleka kokosowego, pasty z tamaryndowca (najlepszy skład ma ta z Jenny’s: Tamaryndowiec 86%, woda, sól), ziemniaków i orzeszków ziemnych.

Jako, że ziemniaki nie są zaliczane do tzw. “Pięciu porcji warzyw dziennie” użyłam moje ulubione słodki ziemniaki (bataty), które nie tylko są zaliczane do “codziennej piątki”, ale także należą do tzw. grupy “superfoods” (czyli nieprzetworzone, naturalnie występujące w przyrodzie produkty zawierające bardzo dużo cennych dla naszego zdrowia składników).

 

Oceń przepis!
Średnia: 0,00 (0 głosów) 0 głosy, średnia: 0,00 z 50 głosy, średnia: 0,00 z 50 głosy, średnia: 0,00 z 50 głosy, średnia: 0,00 z 50 głosy, średnia: 0,00 z 5
Opcja dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ.
Loading...

Dodaj komentarz