Site icon Moja Delicja

Domowe Bounty – tylko 3 składniki…

Domowe bounty. Przepis na domowe bounty, czyli batoniki z kokosem.
FULL
☆ DODAJ DO ULUBIONYCH
Komentarze

Przepis na domowe bounty, czyli batoniki z kokosem oblane czekoladą. Coś dla łasuchów 🙂 Domowe bounty są bardzo proste w przygotowaniu. A jakie pyszne 🙂 Ponoć lepsze od oryginału. Mniam… Zróbcie sami! Zaskoczycie wszystkich! 

Domowe bounty – Składniki:

(ok. 10 batoników)

Domowe bounty – Przygotowanie:

Aby przygotować domowe bounty należy wsypać wiórki kokosowe do miseczki.
Następnie wlać mleko i mieszać ręką tak długo, aż zacznie się wszystko lekko lepić, a formowane kształty nie będą się rozpadać.
Uformować wałeczki – ugniatając dokładnie masę, żeby była jak najbardziej zbita.

Odstawić.

W kąpieli wodnej rozpuścić czekoladę mleczną (w szerokim rondlu wlać wodę do wysokości 1/4 lub 1/3. Zagotować. Na rondel położyć albo drugi rondelek mniejszy albo miskę żaroodporną. Naczynie z czekoladą nie powinno dotykać tafli wody. Zmniejszyć ogień do minimum. Połamać czekoladę na kawałki i włożyć do SUCHEGO małego rondelka/miski. Para wodna pod nim będzie powoli rozpuszczać czekoladę. Należy uważać, aby nie dostała się kropelka wody. Inaczej czekolada momentalnie zamieni się w kakao 🙂 Gdyby tak się stało – nie wyrzucać tylko dolewać mleka w takiej ilości, aż kakao zacznie się rozpuszczać a czekolada zacznie odzyskiwać płynną konsystencję).

Rozprowadzić roztopioną czekoladę po kokosowych batonikach.
Domowe bounty odstawić na kratce, aż czekolada stwardnieje.
Domowe bounty najlepsze są drugiego dnia.

 

Moje wskazówki:

Wg mnie najlepsza jest czekolada mleczna niczym nie rozcieńczana. Co prawda gorzej się ją rozprowadza i batoniki nie są idealnie gładkie, ale wówczas najbardziej wyglądem są zbliżone do oryginalnych Bounty (górny rząd na zdjęciu poniżej).
Aczkolwiek zrobiłam też wersje z pomieszaniem czekolady mlecznej z gorzką i dodatkowo rozcieńczoną: A) odrobiną mleka oraz B) odrobiną mleka i odrobiną alkoholu – np. Amaretto (batoniki w dolnym rzędzie na zdjęciu poniżej).

Wersja A) z samym mlekiem sprawia, że polewa jest matowa, a wersja B) z alkoholem sprawia, że polewa Domowych Bounty jest błyszcząca.
Zarówno w wersji A), jak i w wersji B) polewa jest bardziej płynna i łatwiej się ją rozprowadza po batonikach.
Oczywiście możecie polewę rozcieńczyć samym alkoholem (czyli bez mleka).

 

Exit mobile version