Site icon Moja Delicja

Deser malinowy

FULL
☆ DODAJ DO ULUBIONYCH
Komentarze

Kiedyś desery z surowymi jajami omijałam szerokim łukiem, ale smak kogla mogla z dzieciństwa oraz popularność w ostatnich czasach programów kulinarnych, w których dość często takie desery były serwowane, zmobilizowała mnie do zgłębienia wiedzy na temat salmonelli. Dowiedziałam się, że ta bakteria bytuje głównie na skorupkach i ginie w wysokiej temperaturze. Zatem wystarczy dobre sparzenie świeżych jaj, a następnie umiejętnie oddzielenie żółtek (tak, żeby nie zetknęły się z zewnętrzną skorupką). Szczerze? Mnie to przekonało 🙂
Dzisiejszy deser malinowy to pyszny kogiel-mogel z dodatkiem serka mascarpone w towarzystwie pysznego miąższu malinowego i świeżych truskawek. Sok powstały podczas przygotowania malin przelejcie do buteleczki i przechowujcie w lodówce. Jest pyszny i słodki od miodu. Można go pić rozcieńczony wodą.

Deser malinowy – Składniki:

(6 porcji)

 

Deser malinowy – Przygotowanie:

Do rondla włożyć mrożone maliny, dodać miód i sok z cytryny. Podgrzewać na średnim ogniu przez około 5 minut, mieszając od czasu do czasu. W tym czasie maliny puszczą sok, ale się nie nagrzeją. Po 5 minutach odsącz maliny na sicie. Sok zachowaj (jest pyszny, więc można go pić rozcieńczony z wodą – świetny dla dzieci).

Jaja sparz wrzątkiem, aby pozbyć się bakterii salmonelli ewentualnie bytującej na skorupkach, oddziel żółtka i zmiksuj je wraz z cukrem pudrem na puszystą masę.
Dodaj serek mascarpone i na najniższych obrotach zmiksuj z żółtkami, tylko do połączenia składników (użycie szybszych obrotów oraz długie miksowanie może doprowadzić do zważenia serka).

Pucharki lub małe szklaneczki wypełnij po równo malinowym miąższem a następnie wyłóż warstwą kremu. Przykryj każdą szklaneczkę folią spożywczą i wstaw do lodówki na minimum 2 godziny, najlepiej na całą noc.

Przed podaniem udekoruj pokrojonymi truskawkami i polej sokiem malinowym.

Exit mobile version