Site icon Moja Delicja

Burgery z cukinii i mozzarelli z marchewką i ziołami

Burgery z cukinii i mozzarelli z marchewką i ziołami
FULL
☆ DODAJ DO ULUBIONYCH
Komentarze

Burgery z cukinii, marchewki i sera Halloumi, jakie przedstawiałam Wam niedawno na blogu, zasmakowały nam tak bardzo, że postanowiłam zrobić wersje z tańszym i łatwiej dostępnym serem Mozzarella. Burgery wychodzą równie pyszne, a dzięki temu, że mozzarellę mamy zawsze w lodówce, często goszczą na naszym stole.

Burgery z cukinii i mozzarelli są świetne na lunch, obiad lub kolację, a także jako ciepła lub zimna przekąska. Obowiązkowo z dressingiem z chilli, który wcale nie jest ostry (usuwamy bowiem pestki i ostre błonki – ale dzieciom możecie chili całkiem pominąć).

Połączenie cukinii, słodkiej marchewki z miętą, kolendrą i dymką jest tak pyszne i tak trafione, iż trudno to opisać słowami. I nie próbujcie pomijać świeżej kolendry czy mięty, bo to już nie będzie to samo. Raz bowiem zrobiłam te burgery bez ziół i tak nam w daniu końcowym ich brakowało, że musiałam je posiekać i dodać do dressingu 🙂

No i nie zapominajmy o właściwościach zdrowotnych kolendry (zaliczanej do grupy superfood) od dawna wykorzystywanej w medycynie naturalnej (ma silne działanie bakteriobójcze, oczyszcza organizm z toksycznych metali, takich jak rtęć, ołów czy aluminium).

Exit mobile version