Site icon Moja Delicja

Burgery rybne

FULL
☆ DODAJ DO ULUBIONYCH
Komentarze

Uwielbiam oglądać programy kulinarne, w których znani na całym świecie szefowie kuchni dzielą się swoimi pomysłami na pyszne dania. W jednym z takich programów szef Michel Roux Jr przyrządzał dla swoich gości burgery rybne. Użyte składniki, sposób przygotowania i efekt końcowy, którym zachwycali się przybyli goście, sprawiły, iż od razu pomyślałam:
– “Ależ to będzie pyszne, koniecznie muszę zrobić”.
Zaczęłam szukać przepisu, ale o dziwo nie znalazłam. Bazując zatem wyłącznie na programie, opracowałam własny przepis na burgery rybne, które – pewnie Was to nie zdziwi 😉 – wyszły przepyszne!

Sekretem owych burgerów rybnych jest po pierwsze użycie dwóch rodzajów świeżych ryb: tłustej makreli oraz dowolnej białej ryby, bez skóry i ości, posiekanie ich nożem (nie żadnymi robotami), wymieszanie ze skórką cytrynową (nie sokiem), odrobiną bułki tartej i nie dodawanie jaja. Po drugie przygotowanie własnego sosu ziołowego na bazie majonezu, dużej ilości świeżej natki pietruszki, szczypiorku i koperku oraz kaparów (jeśli należycie do tych osób, które twierdzą, że kaparów nie lubią – i tak je dodajcie 🙂 ). Do tego świeża bułka, najlepiej maślana, pomidor, sałata i uduszona cebulka.

Burgery rybne wychodzą mega soczyste i, jak już wspominałam, przepyszne! Dzieciom możecie podać burgera bez bułki, w formie kotleta, jako dodatek do obiadu.

*Ja do swoich burgerów zakupiłam 500 g filetów słodkowodnej molwy ze skórą oraz świeże makrele w całości (3 sztuki, ok. 1 kg), z których wykroiłam filety, usunęłam skórę i ości. Było z tym trochę zabawy, ale efekt końcowy zrównoważył wszystko. Poza tym mając ostry nóż, rybki filetuje się bardzo przyjemnie 🙂 Wy, jeśli uda Wam się dostać, możecie zakupić już gotowe filety bez skóry i ości. Wówczas skrócicie znacząco czas przygotowania.

Po inne przepisy na burgery zapraszam tutaj.

Zobacz jak Michel Roux Jr przygotowuje Burgery Rybne (~18 minuta):

Exit mobile version